Youtubedan Nasıl Video İndirilir?

Youtubedan Nasıl Video İndirilir?

Youtube video paylaşımı yapılan en popüler platformdur. Bu platformda milyarlarca video bulunmaktadır. Bu videoların bazıları müzik, dizi ya da eğlence gibi alanlardadır. Bu nedenle insanlar dinlemek ya da izlemek istedikleri videoları indirmek istemektedirler. Fakat youtubedan Premium seçeneğini satın almadan video indirilmesi kolay bir şekilde yapılamamaktadır. Video indirmek için bilgisayarın ya da telefonun modeline göre bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin adım adım takip edilmesi ile birlikte youtubedan bütün videolar indirilebilmektedir. Youtubedan video indirmek için bazen bir program olması gerekirken bazen ise programa gerek kalmadan bazı yöntemler ile videolar kolay bir şekilde indirilebilmektedir. İndirme şekilleri yöntemlere göre değişkenlik göstermektedir.

Video İndirme Yöntemleri

Youtubedan video indirmek için en çok kullanılan ve en kolay yöntem URL kodu yazılarak yapılan indirme işlemidir. Bu yöntem şu şekilde kullanılmaktadır.

  • İlk olarak youtubedan indirilecek video açılır. Daha sonra video bağlantısına gidilir. Bu bağlantıda yer alan www.youtube.com bağlantısındaki nokta ve youtube arasına vd yazılarak enter’a basılır.
  • Bir sayfa açılır ve bu sayfada indirilmek istenen videonun formatı ve kalitesi seçilerek video indirilir. Bu video indirmek için kullanılan en yaygın yöntemdir.
  • Diğer bir yöntem ise Video Dowloader programı ile video indirmektir. Öncelikle bilgisayarda Video Dowloader programının yüklü olması gereklidir.
  • Youtubedan indirilmek istenen video açılır ve bağlantısı kopyalanır. Kopyalanan bağlantı Video Downloader programına yapıştırılır. Daha sonra videonun kalitesi ve formatı seçilerek video kolay ve hızlı bir şekilde indirilir.
  •  Bu yöntemler bilgisayar üzerinden video indirmek için kullanılan yöntemlerdir. Telefon üzerinden youtubedan video indirmek için farklı yöntemler bulunmaktadır.

Telefon Üzerinden Video İndirmek

Bilgisayar ve telefondan Youtube üzerinden video indirmek için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Öncellikle android sistemli telefonlarda video indirmek için şu adımlar uygulanmalıdır. Cihazın web tarayıcısına gidilir. Buradan TubeMate sitesine girilir. Burada yer alan APK dosyası indirilir. İndirme işleminden sonra Youtube açılarak istenilen videoya girilir. Ekranda pembe bir buton gözükür. Bu butona basarak video indirme işlemi yapılır. Iphonelarda ise Youtubedan video indirmek için Documents by Readdle uygulaması indirilir. Daha sonra Youtubedan istenilen video açılır ve paylaş butonuna tıklanır. Daha sonra uygulamaya girilir. Paylaş denilen bağlantı uygulamaya yapıştırılır. Ve indir seçeneğine tıklanarak video indirme işlemi tamamlanır.